Zagreb, 20. srpnja 2024. – Jučer, 19. srpnja, i noćas, 20. srpnja, Policijska uprava zagrebačke provela je ciljanu akciju s fokusom na vozače motocikala i mopeda. Cilj akcije bio je podizanje razine sigurnosti u cestovnom prometu i zaustavljanje negativnog trenda stradavanja motociklista.
Tijekom provođenja akcije, policijski službenici su kontrolirali ukupno 81 sudionika u prometu, od čega 25 motociklista. Utvrđeno je ukupno 38 ciljanih prekršaja, od kojih se šest odnosi na vozače motocikala.
Posebno ističemo dva vozača motocikla koji su uhićeni zbog upravljanja prije stjecanja prava na upravljanje i vožnje pod utjecajem alkohola. Obojica su dovedena na Općinski prekršajni sud.
Upravljao motociklom bez položene bilo koje kategorije na području Žitnjaka
Jučer, 19. srpnja oko 19.30 sati, 34-godišnjak je upravljao motociklom splitskih registarskih oznaka, a kretao se Črnkovećkom ulicom.
Obavljenim je nadzorom vozila i vozača te alkotestiranjem utvrđeno:
- upravljanje vozilom pod utjecajem alkohola od 2,61 g/kg u organizmu,
- upravljanje vozilom prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima, odnosno bez položenog vozačkog ispita bilo koje kategorije.
Vozač je uhićen i smješten u jedinicu za zadržavanje nakon čega je doveden na Općinski prekršajni sud gdje mu je izrečena novčana kazna od 2.640 eura.
Upravljao motociklom bez položene bilo koje kategorije na području Sesveta
Istog dana u 22.20 sati u Sesvetama, na Kobiljačkoj cesti u nadzoru prometa zaustavljen je 54-godišnji vozač motocikla zagrebačkih registarskih oznaka te je utvrđeno da upravlja vozilom prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima, odnosno bez položenog vozačkog ispita bilo koje kategorije. Vozač je uhićen i smješten u jedinicu za zadržavanje nakon čega je doveden na Općinski prekršajni sud gdje mu je izrečena novčana kazna od 500 eura.
Kako bismo vas podsjetili na važnost dva kotača u prometu na cestama kliknite na vijest: I dva kotača su jednako važna !
Izvor: MUP/ PU zagrebačka

