Na otvorenju XVI. Zimskih olimpijskih igara u Albertvilleu na današnji dan1992.g. hrvatski su sportaši prvi put nastupili pod hrvatskom zastavom
Na današnji dan 8. veljače 1992. godine na otvorenju XVI. Zimskih olimpijskih igara u Albertvilleu (francuski: XVIes Jeux Olympiques d’hiver), a niti mjesec dana nakon međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, pred stotinama kamera, Tomislav Čizmešija podignuo je hrvatsku zastavu. Povijesnom događaju prethodila je dugotrajna, neizvjesna borba hrvatskih sportskih entuzijasta. Olimpijski je pokret u Hrvatskoj još 1894. počeo promicati […]
Nastavite čitati