Osječki tramvaj
Prvi električni tramvaj u gradu Osijeku pojavio se 12. prosinca 1926. godine Prvi javni prijevoz tramvajem krenuo je 10. rujna 1884. U to vrijeme umjesto elektrike, koristila se konjska zaprega, tako da su u to vrijeme koristili konjski tramvaji. Omnibusima i fijakerima organizirano je bio gradski prijevoz putnika i ranije, 1879. godine od Gornjeg grada […]
Nastavite čitati